Pep Guardiola edhe këtë sezon nuk do ta fitojë dot Champions League-n.

Manchester City fitoi 4-3 ndaj Tottenham Hotspurs, por humbja 1-0 në ndeshjen e parë në Londër eliminoi ekipin e trajnerit spanjoll.

Një ndeshje fantastike që në fund pati dramë të vërtetë, kur Sterling festoi golin e 5-3 dhe të kualifikimit, por me VAR ai u anulua.

Ironik është fakti që goli i tretë i Tottenham u kontrollua në VAR përpara se të akordohej nga arbitri tukr Çakir.

Top Channel