Çdo mesfushor krijues ka nevojë për dikë që ta mbrojë dhe të bëjë të mundur që aftësitë e tij të shprehen sa më mirë në fushën e blertë.

Pas thuajse çdo fantazisti, “fshihet” një mesfushor shkatërrues që bën punën e “pisët”…

Më poshtë do të gjeni 6 prej më të mirëve:

FOTO GALERI
1/6
Paul Scholes dhe Roy Keane te Manchester United. Ndoshta është pak e rëndë ta quash Keane një “truprojë” duke parë atë që ka dhënë për Manchester United. Por kushdo që bënte një ndërhyrje ndaj Scholes, e kishte të sigurt një shkelm prej tij. Aftësia e tij për të trembur kundërshtarët padyshim që ndihmonte Scholes të bënte një punë edhe më të mirë. Kush nuk i mban mend duelet e Keane me Patrick Vieria…

Top Channel