Observatori i futbollit, Cies ka publikuar një sërë statistikash në lidhje me vlerën e futbollistëve që aktivizohen në kampionatin italian.

Kështu sot është publikuar një listë me lojtarin më të shtrenjtë të çdonjërës prej 20 skuadrave dhe vlerën e tij në përqindje, në raport me totalin e ekipit.

Lojtari më i shtrenjtë luan te Juventusi, por nuk është Cristiano Ronaldo. Për të mësuar cili është lojtari më i kushtueshëm i çdo skuadre, hidhini një sy galerisë së mëposhtme.

FOTO GALERI
1/20
Frosinone: Youssif Chibsah – 4 milionë euro, 7% e vlerës së skuadrës

Top Channel