Në shtëpinë tonë/ Peza destinacioni i duhur për relaks, piknik dhe histori

02/04/2019 10:40

Ndodhet vetëm 30 minuta larg Tiranës dhe është një ndër fshatrat më të vizituar gjatë fundjavës për piknik me familjen apo shoqërinë.

Po flasim për Pezën, vendi që mbart histori, trashëgimi kulturore, ajër të pastër, natyrë të gjelbër dhe kulinari të larmishme e plot shije.

Sot do t’iu njohim me Pezën dhe disa nga arsyet se përse duhet ta vizitoni jo vetëm në fundjavë.

Top Channel