Wake Up/ Young Zerka: Artistët po konsumohen njësoj si fast food-i

01/04/2019 12:02

Young Zerka dallohet për stilin e tij të veçantë muzikor dhe gjithmonë arrin të surprizojë ndjekësit e tij, ashtu siç ka bërë dhe së fundmi.

Ai ka sjellë dy bashkëpunime me artistë të huaj, të cilat janë pjesë e “Top 15” në Top Music Awards. Kënga “Lule Bore” në bashkëpunim me Jumpa, producentin gjerman është realizuar në 22 shkurt 2019 ndërsa kënga më e re mban titullin “Ting Ting” dhe ka ardhur në bashkëpunim me Albanian Outlawz dhe Dalmo.

Në këtë projekt, Young Zerka ka ardhur paksa ndryshe pasi për herë të parë këndon portugalisht dhe është një ndër projektet që ka investuar më shumë, pasi është xhiruar në Zvicër.

Top Channel