Interi është kualifikuar në 1/8 e Europa League, duke fituar sërish ndaj Rapidit, pas suksesit në ndeshjen e parë në Vjenë.

Përballë publikut të San Siros, zikaltërit fituan 4-0 duke zhbllokuar ndeshjen që në minutën e 11 me një diagonale të Vecinos.

Goli i dytë u shënua nga Ranocchia 7 minuta më pas, me një kthesë të bukur nga jashtë zone.

Në pjesën e dytë shënuan edhe Perisic dhe Politano për të mbyllur ndeshjen 4-0.

Top Channel