“Kasapi” 17-vjeçar trondit Kolumbinë me ndërhyrjen e tij (Video)

06/02/2019 14:32

Një ndërhyrje brutale e një futbollisti 17-vjeçar i Deportivo Cali ka tronditur futbollin kolumbian.

Deportivo Cali dhe Atlético Huila barazuan 1-1, por ndeshja do të mbahet mend për ndërhyrjen e Julian Zea në minutat e fundit të saj.

“Është e rrallë që një sulmues të shkojë deri në atë zonë, për më tepër në minutat e fundit. Kam pak dhimbje, por të shohim analizat ditët e ardhshme”, tha lojtari që pësoi ndërhyrjen e rëndë.

Top Channel