Atalanta ka shkaktuar surprizën në çerekfinalet e Kupës së Italisë pasi ka eliminuar Juventusin, fituesin në fuqi të këtij kompeticioni.

3-0 kanë fituar zikaltërit në fushën e tyre, me gola të shënuar nga Castagne dhe Zapata, i cili shënoi dy gola.

Në ndeshjen tjetër çerekfinale, Fiorentina shkatërroi 7-1 Romën, në një ndeshje të dominuar nga skuadra vjollcë, ku shkëlqeu Federico Chiesa.

Top Channel