Premier League, Liverpool kthehet te fitorja falë “Faraonit”. Shaqiri, titullar

12/01/2019 17:52

Liverpool është kthyer te fitorja pas dy humbjeve radhazi ndaj Manchester City (kampionat) dhe Wolves (FA Cup).

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp mposhti 1-0 në transfertë ekipin e Brighton, falë një goli me 11-metërsh nga Mohammed Salah.

Këtë takim Xherdan Shaqiri e nisi titullar dhe u zëvendësua nga James Milner në minutën e 72-të.

Me këtë fitore, “The Reds” shkojnë në kuotën e 57 pikëve, 7 më shumë se Manchester City i vendit të dytë, por që ka një ndeshje më pak.

Top Channel