Thomas Strakosha, portieri i Lacios, ishte protagonist i barazimit 1-1 të skuadrës së tij ndaj Milanit.

Në minutën e 15, gardiani 23-vjeçar i mohoi një gol të sigurt turkut Çalhanoglu, i cili gjuajti bukur i vetëm në zonë, por Strakosha tregoi reflekset duke e devijuar topin, i cili më pas u përplas në shtyllë.

Kjo pritje e shqiptarit po bënë bujë dhe në rrjetet sociale.

Pritja e Strakoshës on Vidnews.

Top Channel