Dikur, Serie A kishte mbrojtësit më të fortë në botë – FOTO

23/11/2018 14:41

Kur mendon për futbollin italian, sigurisht që emrat e sulmuesve të mëdhenj janë shumë. Por po aq shumë janë emrat e mbrojtësve italianë dhe të huaj që kanë luajtur në Serie A.

Sezoni 2001-02 dallon veçanërisht, pasi duket se aty ishin mbledhur mbrojtësit më të fortë dhe më spektakolarë të kohës. I mbani mend të gjithë?

FOTO GALERI
1/5
Juventus (Kampione). “Zonja e vjetër” fitoi titullin atë vit falë edhe një bllokade të vërtetë në prapavijë. Lilian Thuram dhe Gigi Buffon u blenë nga Parma, duke iu bashkuar dyshes Paolo Montero – Ciro Ferrara. Kush mund t’i bënte gol?

Top Channel