Më në fund Robert Kubic do të rikthehet zyrtarisht në Formulën 1. Këtë një fitme ka publikuar skuadra e tij Williams, e cila ka vendosur të firmosë një kontratë të re me pilotin polak.

Pasi qëndroi 8 vite larg botës së garave, pas një aksidenti të frikshëm më 6 shkurt të vitit 2011 në një garë Rally në Andora.

Hera e fundit që kishte drejtuar një makinë Formula 1 ishte 14 nëntori i vitit 2010, Çmimi i Madh i Abui Dhabit.

U duk deri diku e pamundur që të rikthehej, por Kubica ia doli dhe pasi ka marrë dhe “Ok” e mjekëve do të jetë nga sezoni i ardhshëm në Formula 1, përkrah George Russell.

Top Channel