Kupa “Pavarësia 2018″, do të zhvillohet në qytetin e Korcës. Federata Shqiptare e Futbollit, organizatorja e këtij turneu mbarëkombëtar, për të dytin vit radhazi ka zgjedhur qytetin juglindor për të zhvilluar këtë aktivitet.

Pjesëmarrës do të jenë katër skuadra: Otrant e Ulqinit, Struga nga Maqedonia, 2 Korriku nga Prishtina dhe Skënderbeu i Korçës.

Shorti gjysëmfinal do të hidhet me datë 27 nëntor.

Ndeshjet do të luhen me datë 28 Nëntor në aneksin dhe stadiumin Skënderbeu”.

Aktiviteti do të fillojë në orën 11.00.

Top Channel