Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka inspektuar punimet ne kompleksin e ri të së ashtuquajturës futbollit shqiptar që po ndërtohet në zonën e ish-kompleksit Dinamo.

Në një sipërfaqe prej 3 hektarësh dhe nga një fond prej rreth 6 milion dollarësh të FIFA-s, ky projekt pritet të jetë gati në mesin e vitit të ardhshëm.

Ndërkohë në pak ditë nga ndeshja me Skocinë në “Loro Boriçi”, ndeshja e fundit për ne në Ligën e Kombeve, presidenti i FSHF edhe pse eviton një analizë të punës së Panucit, thekson se një fitore mund ta shpëtojë sezonin për të mos ta konsideruar të dështuar.

Sa i përket ekipeve përfaqësuese të moshave, rezultatet nuk kanë qenë pozitive dhe presidenti i FSHF ka theksuar se po merren masat për sezonin e ardhshëm.

Top Channel