Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi zhvilloi paraditen e së hënës një takim me kreun e shtetit, Ilir Meta, në Presidencë.

Takimi erdhi me kërkesë të kryeparlamentarit Ruçi dhe një ditë pas takimit që Rama pati me Metën.

Ky takim vjen edhe pas vendimit që grupi parlamentar i PS mori për të emëruar Sandër Lleshin si zv/ministër të Brendshëm, por duke i dhënë kompetencat e ministrit.

Ilir Meta nuk dekretoi Sandër Lleshajn si ministër të Brendshëm.

Top Channel