Kaluan sot në votim dy emrat e paraqitur nga Partia Socialiste që do të plotësojnë 2 prej 4 vakancave në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ).

U miratuan me 74 vota pro kandidaturat e Bledar Skënderit dhe Rezarta Bitrit.

Ra në sy mungesa në seancë e Fatmir Xhafajt, pasardhësit të Saimir Tahirit.

Top Channel