Tite, trajner i Brazilit, ka grumbulluar për herë të parë me kombëtaren, mesfushorin e Napolit, Allan.

Shtatshkurtri do të jetë në dispozicion për dy takimet miqësore të muajit nëntor, që Brazili do t’i luajë përkatësisht ndaj Uruguajit dhe Kamerunit.

Te “Seleçao” është rikthyer edhe sulmuesi anësor i Juventusit, Douglas Costa.

Lista e plotë:

Portierë: Alisson (Liverpool), Ederson (Man City), Brazao (Cruzeiro)

Mbrojtës: Miranda (Inter), Marquinhos (Psg), Pablo (Bordeaux), Dedé (Cruzeiro), Danilo (Man City), Fabinho (Liverpool), Filipe Luis (Atletico), Marcelo (Real)

Mesfushorë: Allan (Napoli), Arthur (Barcellona), Casemiro (Real), Paulinho (Guanghzou Evergrande), Coutinho (Barcellona), Walace (Hannover)

Sulmues: Douglas Costa (Juventus), Firmino (Liverpool), Gabriel Jesus (Man City), Neymar (Psg), Richarlison (Everton), Willian (Chelsea).

Top Channel