Pamje të reja të Arenës Kombëtare janë publikuar ditën e sotme nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Impianti tashmë ka marrë formë dhe punimet duket se janë duke vazhduar me intensitet të lartë për të bërë që stadiumi të jetë gati në vitin e ardhshëm.

Struktura e betonit tashmë duket se është ngritur e gjitha, madje është vendosur edhe streha metalike.

Të shtunën e kaluar në “Shiko kush Luan” në Top Channel, Presidenti i FSHF, Armand Duka u shpreh se parashikohet që stadiumi do të luajë topin ë parë në fund të muajit mars të vitit të ardhshëm. Megjithatë mbetet për t’u parë nëse do të arrihet ky afat.

Top Channel