Lukaku ishte njeriu i ndeshjes në fitoren 2-1 të Belgjikës ndaj Zvicrës në Ligën e Kombeve.

Një fitore e ngushtë dhe e vështirë për gjymëfinalstët e Botërorit të Rusisë ndaj Zvicrës që në këtë ndeshje kishte në formacion edhe dy lojtarët me origjinë shqiptare, Xhaka dhe Shaqiri.

Ndërkohë, në sfidën tjetër ndaj Kroacisë dhe Anglisë nuk pati gola. Një ndeshje me raste, por në fund askush nuk arriti të dalë triumfues.

Top Channel