“France Football” ka publikuar 15 kandidaturat e para për “Topin e Artë 2018”, ndërsa deri në mbrëmje do të plotësojë këtë listë edhe me 15 kandidaturat e tjera.

Të paktën deri nga çmimet e marra deri tani, këtë vit pritet të thyhet hegjemonia e vendosur nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo me Modric, Griezmann e Mbappe që janë tre favoritët kryesorë.

Sergio Agüero (ARG / Manchester City)
2. Alisson (BRA / Roma-Liverpool)
3. Gareth Bale (UEL / Real Madrid)
4. Karim Benzema (FRA / Real Madrid)
5. Edinson Cavani (URU / Psg)
6. Thibaut Courtois (BEL / Chelsea-Real Madrid)
7. Cristiano Ronaldo (POR / Real Madrid-Juventus)
8. Kevin De Bruyne (BEL / Manchester City)
9. Roberto Firmino (BRA / Liverpool)
10. Diego Godin (URU / Atletico Madrid)
11. Antoine Griezmann (FRA / Atletico Madrid)
12. Eden Hazard (BEL / Chelsea)
13. Isco (SPA / Real Madrid)
14. Harry Kane (ANG / Tottenham)
15. N’Golo Kanté (FRA / Chelsea)

Top Channel