Real Madrid është mundur 1-0 në transfertën ndaj Alavesit, duke shkaktuar surprizën në javën e 8 të kampionatit spanjoll të futbollit.

“Los Blancos” nuk shënuan as në këtë ndeshje dhe bilanci i tyre tashmë është 4 ndeshje radhazi pa shënuar gol.

Reali renditet përkohësisht në vendin e dytë me 14 pikë, po aq sa Barcelona dhe Alavesi.

Top Channel