Tension në ndeshjen SHBA-Meksikë, talli kundërshtarin se ishte i shkurtër

13/09/2018 19:10

Edhe pse në një ndeshje miqësore, tensionet nuk kanë munguar gjatë takimit të luajtur mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Meksikës.

Ishte minuta e 65 kur mbrojtësi amerikan Matt Miazga u përfshi në një duel me kundërshtarin e tij Diego Lainez.

Mbrojtësin se mbajtën nervat dhe i drejtohet kundërshtarit të tij duke ia bërë me dorë se është i shkurtër dhe nuk mund të grindet me të. Ky veprim solli irritimin edhe të pjesës tjetër të lojtarëve.

Në fund ishte SHBA që arriti të fitojë me një gol të vetëm të shënuar nga Tyler Adams.

Top Channel