Kombëtarja gjermane është rikthyer te fitorja dhe këtë e ka bërë në miqësoren e zhvilluar këtë të diel ndaj Perusë.

Gjermanët e dominuan takimin, por të parët që shënuan ishin peruanët me anë të Advincula në minutën e 22, por avantazhi i amerikanolatinëve zgjati vetëm 3 minuta kur Brandt barazoi shifrat.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll me rezultatin e barabartë, ndërsa golin e fitores për Gjermaninë e shënoi Schulz vetëm 5 minuta nga mbyllja e kohës së rregullt.

Top Channel