11-metërshi shpëton Italinë në debutimin në Ligën e Kombeve

08/09/2018 10:43

Italia frenohet nga Polonia në fillimin e aventurës së saj në Ligën e Kombeve.

Në stadiumin “Dall’Ara” të Bolonjës, skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini zhvilloi një lojë jo shumë të mirë përballë kombëtares polake, sfidë të cilën e mbylli me rezultatin 1-1.

Polonia kaloi në avantazh në minutën e 40 të ndeshjes, me “italianin” e Napolit, Zielinski. Italia barazoi vetëm 12 minuta nga fundi i ndeshjes, me Jorginhon, që shënoi nga pika e bardhë e 11-metërshit.

Ndeshja e radhës për Italinë është ajo e së hënës ndaj Portugalisë, kampione e Europës në fuqi.

Rusia ndërkohë rezulton të jetë ende “një mace e zezë” për Turqinë. Skuadra ruse fitoi një tjetër përballje ndaj kombëtares turke, këtë radhë me rezultatin 2-1.

Cheryshev i dha avantazhin Rusisë, por Turqia barazoi me Aziz. Golin e fitores për skuadrën e Cherchesov e shënoi Dzyuba në minutën e 49.

Fitore në Ligën e Kombeve shënoi edhe Serbia, që mundi Lituaninë 1-0, ndërsa derbi ballkanas Rumani-Mali i Zi u mbyll në barazim 0-0.