Gafa e portierit, shmang goditjen nga këndi, por shkakton penallti – VIDEO

29/08/2018 22:07

Portieri i PAOK është bërë protagonist negativ në ndeshjen e kthimit të vlefshme për kualifikueset e Champions League ndaj Benficas.

Paschalakis, merr një top prapa nga një prej shokëve të ekipit dhe në tentativë për të shmangur goditjen e këndit shkakton penallti.

Një goditje e rëndë kjo për PAOK, pasi portugezët e kthyen në gol 11-metërshin dhe pas mbylljes së pjesës së parë, janë duke fituar 1-3.

Një rezultat që çon në fazën tjetër Benfica-n pas përfundimit në barazim 1-1 të ndeshjes së parë.

Top Channel