Humbja 1-0 ndaj Sassuolos është e rëndë, por trajneri i Interit, Luciano Spalletti kërkon qetësi, edhe pse skuadra e tij nuk i pëlqeu aspak në ndeshjen e parë të Serisë A.

Pas përfundimit të ndeshjes, Spalletti deklaroi: “Nuk ndikuan mungesat e Skriniar dhe Nainggolan. Kundërshtari luajti mirë në kundërsulm dhe diti se kur të bënte presion”.

Më pas, trajneri i zikaltërve tregoi pse u humb ndeshja: “E humbëm vetëm për një penallti. Nuk ishim në vështirësi dhe nuk na dominuan. Thjesht na kapën në 2-3 kundërsulme dhe episodi që zgjidhi gjithçka ishte ai i 11-metërshit”.

Top Channel