Disa orë pas lajmit të transferimit të Michael Schumacher nga Zvicra në Majorka, vjen përgënjeshtrimi nga ana e zëdhënëses së familjes të ish-pilotit gjerman të Formula 1.

“Familja Schumacher nuk ka në plan të shkojë në Majorka,” tha Sabine Kehm për AFP.

Duket se prona e madhe e blerë për rreth 30 milionë euro do të përdoret vetëm si një vendbanim veror për bashkëshorten dhe fëmijët e 7 herë kampionit të botës.

Sipas revistës zvicerane “L’Illustre”, Michael Schumacher, i cili pësoi plagë të rënda në kokë pas një aksident me ski në alpet franceze në vitin 2013, do të vazhdonte rekuperimin e tij në një pronë të madhe në lokalitetin Andratx të Majorkës, por vetë familja theu heshtjen tradicionale duke përgënjeshtruar lajmin.

Top Channel