Në prag të nisjes së kampionateve, në “Allianz Arena” është zhvilluar një miqësore luksi mes Bayern Munchen dhe Manchester United, ku gjermanët dolën fitues me një gol të vetëm nga ky takim.

Spanjolli Martinez ishte autori i golit të vetëm në këtë sfidë, duke realizuar në minutën e 59 të ndeshjes.

Në fundin e takimit, Robben dyfishoi rezultatin, por arbitri anuloi golin për një pozicion jashtë loje të dyshimtë.

Tashmë dy ekipet edhe me atë që dhanë në këtë miqësore, duke se janë gati për të nisur kampionatin.

Top Channel