FIFA ka publikuar listën e kandidatëve për çmimin trajneri më i mirë i vitit 2018.

Kjo listë përbëhet nga trajneri që ngriti Kupën e Botës, Didier Deschamps, fituesi i Champions League, Zinedine Zidan, trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ai i Liverpool, Jurgen Klop, Masimiliano Allegri, Stanislav Chercesov, Zlatko Dalic, Roberto Martinez, Diego Simeone dhe Ernesto Valverde.

Juria përzgjedhëse për këtë listë është e përbërë nga specialisët që do të votojnë së bashku me tifozët deri në datën 10 gusht në faqen e FIFA-s.

Top Channel