Formacionet fituese të Botërorit në 25 vitet e fundit (Foto)

18/07/2018 09:21

Brazili dhe Franca nga dy herë dhe Italia, Spanja dhe Gjermania janë 5 kombëtaret që kanë fituar Kupën e Botës në epokën moderne të futbollit, që nga Botërori “SHBA 1994”.

7 botërorë ku në formacionet kryesore të skuadrave fituese gjejmë lojtarë legjendarë si Romario, Zidane apo Ronaldo. Sigurisht që ka vend edhe për “anonimë” si Guivarch, Marcos apo Perrotta.

Shikoni më poshtë formacionet fituese të 25 viteve të fundit. Kush ju pëlqen më shumë?

FOTO GALERI
1/7
Brazil 1994

Top Channel