Disa incidente mes policisë dhe tifozëve kanë ndodhur në Paris mbrëmjen e së dielës, gjatë festimeve për Kupën e Botës të fituar nga Franca.

Në kryeqytet, 30 të rinj u ndaluan nga policia pasi grabitën një dyqan shampanje dhe vere në Elize.

Pati edhe përleshje sporadike mes policisë dhe grupeve të tifozëve, të cilët godisnin me karrige, ndërsa efektivët kundërpërgjigjeshin me gaz lotsjellës.

FOTO GALERI
2/19

Top Channel