11 futbollistët që kanë fituar Champions dhe Botëror në të njëjtin vit (Foto)

16/07/2018 09:25

Të paktë janë ata futbollistë që kanë fituar gjatë karrierës së tyre edhe Champions League, edhe Kupë Bote.

Imagjinoni se sa të paktë mund të jenë fatlumët që trofetë më të rëndësishëm në futboll i kanë fituar brenda të njëjtit vit.

Më poshtë do t’ju prezantojmë me 11 lojtarët që ia kanë arritur diçkaje të tillë.

FOTO GALERI
1/11
Uli Hoeness - Kampion Bote me Gjermaninë dhe Champions me Bayern Munchen (1974)

Top Channel