Për të dytën herë në historinë e saj, Franca arrin të fitojë titullin Kampione e Botës në Futboll, në një Botëror të shkëlqyer për ta, të cilët në finale mposhtën 4-2 Kroacinë.

Menjëherë pas vërshëllimës finale të arbitrit, e gjitha festa i takonte francezëve, e cila u shoqërua edhe nga një shi i lehtë në “Luzhniki Stadium”.

Por kjo ishte vetëm një pjesë e vogël e festës gjigante që mbërtheu menjëherë Parisin dhe mbar Francën pas triumfit historik në Rusi.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel