Ka përfunduar 90-minutëshi i gjysmëfinales së dytë të Botërorit, mes Anglisë dhe Kroacisë.

1-1 shifrat e takimit, me gola të shënuar nga Trippier në pjesën e parë dhe Perisic në të dytën.

Fituesi i kësaj sfide do të luajë finalen e madhe me Francën.

Top Channel