Diego Armando Maradona u bë sërish protagonist në tribunë, para dhe gjatë ndeshjes Nigeri-Argjentinë. Kamerat e kapën në disa momente të veçanta legjendën.

Edhe pse ka vite që nuk luan më, Maradona vazhdon të jetë protagonist nëpër stadiume. Në ndeshjen Nigeri-Argjentinë, sapo erdhi në stadium, legjenda argjentinase pozoi për fansat dhe komunikoi me dashamirësi me tifozët.

Ai dukej shumë rehat në tribunë, madje në një moment tregoi edhe barkun.

Kur Messi shënoi gol, u çmend nga gëzimi. Por disa minuta më vonë u pa shumë i qetë, aq sa e zuri gjumi.

Top Channel