Mizat dhe mushkonjat janë bërë protagoniste në stadium “Volgograd Arena”, ku u zhvillua sfida e fundit e të hënës, mes Anglisë dhe Tunizisë, që u fitua nga “tre luanët” me rezultatin 2-1.

Ato pushtuan stadiumin dhe bezdisën shumë lojtarët e të dyja skuadrave, ndërkohë që kishin dalë për të kryer nxehjen e zakonshme, rreth një orë para ndeshjes. E njëjta situatë vijoi edhe gjatë lojës, ndërsa mushkonjat dalloheshin me sy të lirë edhe gjatë transmetimit televiziv të takimit.

Autoritetet ruse e kishin të qartë se ky fenomen mund të shqetësonte në Volgograd, ndaj kishin bërë spërkatjen në kënetat rreth e qark, dy ditë para sfidës.

Gjithashtu para sfidës u vendos që asnjë tifoz të mos merrte pije dhe ushqim me vete në shkallët e stadiumit, pasi mund të provokonte grumbullimin e mushkonjave.

Top Channel