Një edicion i shkurtër informativ në faqen e web-it, me zhvillimet e deritanishme nga Rusia 2018.

SERBIA E NIS ME FITORE BOTËRORIN

Serbia e ka nisur me këmbën e mbarë Botërorin, duke fituar 1-0 ndaj Kosta Rikës. Goli i vetëm u shënua me goditje dëbimi nga mbrojtësi Kolarov

BRAZILI NUK HUMBET PREJ 3 VJETËSH

Neymar është kthyer në liderin e Brazilit. Me të në fushë Selecao nuk humbet asnjë një ndeshje qe prej 3 vjetësh. Trajneri Tite thotë që nuk është ende në 100%

SALAH SHFAQET NË STËRVITJEN E EGJIPTIT

Salah është parë në stërvitjen e fundit të Egjiptit. Sulmuesi mendohet se mund të aktivizohet në ndeshjen kundër Rusisë, e dyta për Egjiptin në këtë Botëror

MESSI I SHQETËSUAR PËR HUMBJEN E PENALLTISË

Lionel Messi e ka vuajtur shumë humbjen e 11-metërshit me Islandën dhe stafi drejtues i Argjentinës i druhet frikës se kjo gjendje mund të ndikojë edhe në ndeshjet e tjera të Botërorit

ZVICRA KËRKON VENDIN E PARË NË GRUP

Trajneri i Zvicrës Vladimir Petkovic është i bindur për forcën e skuadrës së tij në Botëror: ‘kërkojmë të zëmë vendin e parë në grup’, u shpreh ai përpara ndeshjes me Brazilin

Top Channel