Islanda do të debutojë në Botëror ndaj Argjentinës në orën 15:00 dhe ka menduar menjëherë të frikësojë Messin.

Qindra tifozë kanë rrethuar stadiumin e Spartakut ku do të luhet ndeshja dhe kanë kryer ritualin e duartrokitjes vikinge.

Për Islandën është pjesëmarrja e parë në fazën finale të një Botërori dhe e dyta në një ngjarje të madhe futbollistike pas Euro 2016.

Top Channel