Robert Lewandowski e ka marrë tashmë vendimin e tij për t’u larguar nga kampionët e Gjermanisë dhe këtë gjë drejtuesve të Bayernit ua komunikoi agjenti i futbollistit pak ditë më parë.

Por tashmë “Cadena Ser” shkon edhe më tej duke raportuar se sulmuesi polak është i vendosur për të ardhmen e tij ku dëshiron vetëm Realin e Madridit.

Ditët e fundit, duke se ka pasur edhe kontakte mes agjentit të lojtarit dhe drejtuesve të Realit, dukë rrëzuar interesimin e klubeve angleze.

Lewa shihet si një alternativë e mirë për të zëvendësuar Benzema tek Real Madrid. E nga ana tjetër edhe Bayern Munich ka shprehur interes për francezin e Real, e nuk përjashtohet edhe shkëmbim mes tyre.

Top Channel