Një 52-vjeçar është ndaluar nga policia e Fierit në akuzën e pastrimit të produkteve të veprës penale.

Policia thotë se operacioni “Pastrimi” është përmbyllur pas një hetimi 2-vjeçar.

“Si rezultat i këtij operacioni, u ndalua shtetasi: Xhevair Troka, 52 vjeç, banues në Fier. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 01.06.2018, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale apo veprimtarisë kriminale”, thotë policia e Fierit.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e L.Ç, 50 vjeç, banues në Patos dhe Sh.Ç, 44 vjeç, banues në Durrës për të cilët gjithashtu është caktuar e njëjta masë si Troka.
Po për këtë vepër penale, Gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për A.Ç, 75 vjeç, dhe J.Ç, 26 vjeçe, të dy banues në Patos.

Top Channel