Naomi Campbell mbush 48 vjeç (Foto)

22/05/2018 13:55

Muza e shumë stilistëve të mëdhenj të viteve ’80-’90, modelja Naomi Campbell mbush sot 48 vjeç, edhe pse nga fotot duket si 28.

Ende parakalon nëpër pasarelat më të rëndësishme të modës dhe në 4 qershor do të nderohet me çmimin “Fashion Icon 2018”.

Me origjinë nga Xhamajka, Naomi ka lindur në Londër, në 22 maj 1970. Në vitet ’90 ka qenë pjesëtare e atyre që quheshin “Big Six” (Gjashtëshja e madhe), bashkë me Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Linda Evangelista, Christy Turlington dhe Kate Moss.

FOTO GALERI
1/19

Top Channel