Iniesta – 10: Luan 56 minuta në El Clasicon e tij të fundit të karrierës dhe më pas ngre në peshë stadiumin ‘Camp Nou’, që i dhuron një Standing Ovation spektakolar. Meriton notën 10 për atë që i ka dhënë kësaj sfide ndër vite, pro edhe futbollit në përgjithësi.

Barcelona e mbylli në barazim 2-2 “El Clasico”-n, e cila ishte e fundit për Andres Iniesta.

Pas 22 vjetësh karrierë me Barcelonën 4 herë fituesi i Champions League, Iniesta deklaroi largimin nga klubi javën e kaluar.

Kjo ishte përballja e fundit për të me rivalët e përjetshëm të Realit dhe në fundin e takimit, Iniesta hoqi edhe këpucët për të treguar tashmë edhe në mënyrë simbolike që nuk do të jetë më pjesë e një ndeshje të tillë.

Ndërsa ai mori edhe përshëndetjen nga tifozët, por edhe të gjithë lojtarët në këtë ndeshje.

Top Channel