Reali i Madridit ia doli të shkojë për herë të tretë radhazi finalen e Champions Leagues, teksa do të synojë edhe ta fitojë tashmë po kaq herë këtë trofe.

Skuadra e Zidane iu fal fitores 1-2 në Gjermani, pasi në “Santiago Bernabeu” nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2, falë edhe një gafe të rëndë të portierit të Bayernit, Ulreich.

Gjithsesi edhe këtë herë nuk kanë munguar polemikat mbi gjykimin, teksa moviola ka evidentuar të paktën 3 momente deçizive, të gjykuara gabim nga turku Çakir.

Në të 3 këto raste, Bayernit i mungon penalltia, çka bën që edhe njëherë të ndizet debati mbi favorizimin e madrilenëve në kompeticionin europian.

Në dy momente është Sergio Ramos që ndërhyn duke shkaktuar faull ndaj Robert Lewandowskit në zonë, por në asnjë moment nuk vjen vërshëllima e Çakir.

Madje gjyqtari turk nuk shikon as një prekje të dukshme me dorë të mbrojtësit brazilian Marcelo, në zonën e rreptësisë ,kur rezultati ishte ende 1-1.

Pra, ashtu si vitin e kaluar, edhe këtë herë sfida mes Realit dhe Bayernit nuk arriti të përfundojë në fushë, pasi polemikat do të vijojnë edhe më pas.

Top Channel