Policia e Vlorës ka vënë në pranga pas shtatë muajsh 19-vjeçarin Xhovalin Baco, pjesë e grupit të strukturuar që kultivonin kanabis.

Ndaj Bacos Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda Tiarnë ka caktuar masën arrest me burg.

Bashkë me gjashtë shtetas të tjerë të arrestuar në fillim të tetorit, Baco kujdesej për kultivimin e kanabisit në fshatrat Vezhdanisht dhe Treblovë të Vlorës. Nga operacioni i tetorit u asgjësuan 7500 bimë kanabis, të mbjella në gjashtë kasolle.

Top Channel