Real Madrid dhe Bayern Munchen kanë një rivalitet të hershëm mes tyre, që sot do të shkruajë një tjetër kapitull.

Dy gjigandët e futbollit europian gjithmonë kanë pasur në përbërje futbollistë të mëdhenj, jo vetëm nga kampionatet respektive, por nga e gjithë bota.

Reali e ka nisur “importimin” e futbollistëve më të mirë të kohës që në vitet ’50 me Di Stefano dhe Puskas, njëri argjentinas e tjetri hungarez. Më pas, i ranë në sy futbollistët gjermanë, të cilët kanë pasur gjithmonë sukses me fanelën e bardhë.

Shikoni më poshtë se kush janë gjermanët e historisë së Realit.

FOTO GALERI
3/27
Günter Netzer luajti me Realin nga viti 1973 deri në vitin 1976

Top Channel