Jo vetëm Iniestës, “France Football” duhet t’u kërkojë falje edhe disa të tjerëve (Foto)

25/04/2018 09:54

“France Football” i kërkoi falje Andres Iniestës për faktin se nuk e ka vlerësuar kurrë me çmimin Topi i Artë.

Nëpërmjet një editoriali të kryeredaktorit të saj, Pascal Farre, revista mbulon me lavde mesfushorin spanjoll dhe thekson se emri i tij është një mungesë e dhimbshme në listën e gjatë të fituesve të çmimit më të rëndësishëm individual në futboll.

Por, nëse i hedhim një sy historisë së futbollit, revista franceze duhet t’i kërkojë falje edhe disa futbollistëve të tjerë të mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë Topin e Artë.

Më poshtë do të shohim 19 lojtarë që i janë afruar shumë këtij çmimi, por që nuk e kanë prekur dot.

FOTO GALERI
1/19

Top Channel