Inter nuk dëshiron të humbasë portugezin Joao Cancelo dhe është gati që të dyfishojë pagën e futbollistit, ndërsa nuk kanë munguar edhe ofertat e klubeve angleze për të.

Një operacion shumë i rëndësishëm në selinë ‘Zikaltër’ pritet të realizohet në fillim të muajit të ardhshëm, me mbylljen e kontratës për talentin portugez. Cancelo që erdhi nga Valencia me formulën e huazimit, kur më parë atje kishte shkuar Godogbia, është kthyer në një prej futbollistëve kyç të lojës së Interit dhe kjo ka rritur interesin e shumë klubeve evropiane, përfshi Barcelonën dhe Manchester United.

Ausilio duhet të paguajë 35 milionë euro deri në datën 31 maj në arkat e Valencias për të siguruar shërbimin e portugezit, ndërkohë që më përpara shefi i merkatos së Interit do të bëjë ofertën për vetë futbollistin.

Sipas Gazzetta delo Sport, Interi është gati t’i ofrojë 3 milionë euro në sezon futbollistit, dyshin e pagës që aim err aktualisht dhe me këtë ofertë dhe Cancelo duket i kënaqur. Inter ndërkohë ka një mundësi të mirë për ta mbyllur transferimin për 10 milionë euro, duke qenë se Valencia duhet të paguajë 25 milionë euro për të mbajtur Kondogbia.

Top Channel