Dy vëllezër janë arrestuar nga policia e Beratit pasi kanë plagosur një 40-vjeçar.

Burime zyrtare bëjnë të ditur se Tiliano Asko, 30 vjeç dhe vëllai i tij Safeti, 23 vjeç nga fshati Goriçan, kanë goditur me mjete të forta dhe grushta 40-vjeçarin E.S, duke i shkaktuar dëmtime të lehta në trup.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, ‘’Plagosje e lehtë me dashje, e kryer në bashkëpunim’’, parashikuar nga nenet 89 dhe 25 të Kodit Penal.

 

Top Channel