Gaizka Mendieta

Në kampionatin italian të futbollit kanë luajtur kampionë të mëdhenj, të cilët kanë fituar edhe trofeun e Topit të Artë.

Po flasim për lojtarë si “Fenomeni” Ronaldo, Pavel Nedved, Zlatan Ibrahimovic, Andriy Shevchenko, Kaka’ e shumë të tjerë.

Por, nga ana tjetër, ka pasur edhe me shumicë lojtarë që janë blerë për shuma marramendëse dhe që nuk dhanë asgjë nga ajo që pritej prej tyre.

Në galerinë e mëposhtme do ju prezantojmë me 8 lojtarët më të mbivlerësuar që kanë luajtur në Serinë A.

FOTO GALERI
1/8
Gaizka Mendieta - U ble nga Lazio për 90 miliardë lireta (50 milionë euro) në vitin 2001

Top Channel