Derbi mes Romës e Lazio është një nga më të zjarrtët dhe më spektakolarët në Europë. Si zakonisht, edhe këtë herë tifozëritë e të dyja skuadrave dhuruan një spektakël të vërtetë me koreografitë dhe pankartat e shfaqura në shkallët e stadiumit.

Lacio dhe Roma u ndanë me nga një pikë në një ndeshje të luftuar, ku më shumë u mendua të mos pësohej se sa të shënohej.

FOTO GALERI
1/17

Top Channel